Najnowsze trendy na wystrój imprezy gwiazdkowej

Witamy serdecznie w te chłodne, jeszcze jesienne dni 🙂 W BJS Events (BJ Studio), praca wre na całego, ale to wcale nie znaczy, że przestaliśmy śledzić nowinki z naszej branży. Jeżeli również szukacie pomysłów na imprezę, nie tylko tą bożonarodzeniową, to pamiętajcie, że istnieje wiele fajnych źródeł pomysłów, także tych anglojęzycznych. Jednak my, jako, że nie lubimy chodzić utartymi szlakami i zawsze staramy się wyznaczać nowe trendy i standardy branży eventowej szukamy pomysłów również poza naszym rynkiem. Jednym takich przykładów jest nasz scenariusz inspirowany Escape Rooms (jeżeli jesteście ciekawi, zapraszamy was do poprzedniego wpisu lub na naszego facebook’a gdzie piszemy nieco więcej w tym temacie).

Jako, że jesteśmy cały czas w okresie przedświątecznym, warto zastanowić się nie tylko nad tym jaki scenariusz imprezy będzie miała nasza Christmas Party (chociaż my wolimy po polsku: Impreza Bożonarodzeniowa), ale w jakiej scenografii będziemy się bawić. Naturalnie wystrój powinien być zdefiniowany przez ogólnie przyjętą konwencję ale chyba się ze mną zgodzicie, że to właśnie tło w jakim bawią się goście ma decydujące znaczenie.

W dzisiejszych czasach zarówno do organizacji imprez dla dzieci jak i event’ów firmowych warto wykorzystywać różne nowoczesne rozwiązania i nowinki techniczne. Wystarczy tylko głowa otwarta na nowości. Uwaga, zaczynamy!!!

Zima w Kraju Kwitnącej Wiśni

Japonia jest krajem niezwykłym. Nie bez powodu jest to jeden z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Europejczyków zachwyca przede wszystkim niesamowita odmienność tamtejszej kultury. Nic dziwnego, że Kraj Kwitnącej Wiśni stanowi źródło natchnienia dla każdej niemal branży. My uważamy, że może być doskonałym punktem odniesienia  w organizacji imprez. Również tych bożonarodzeniowych. Co prawda tamtejsze tradycje świąteczne nie są w Polsce specjalnie znane, ale jest wiele elementów, które sprawią, że każdy event będzie miał w sobie coś magicznego.

Wieczór w Stylu Japońskim - BJ Studio
Warto zadbać o detale

Należy jednak pamiętać, że warto działać z umiarem, wystarczą detale. Na przykład: jeżeli chcemy uzyskać zimową atmosferę na sali, doskonale nadają się do tego białe płatki, kojarzące się z kwitnącymi kwiatami wiśni. Oczywiście o tej porze roku raczej trudno o naturalne kwiaty dlatego w zupełności wystarczą sztuczne. Na stołach możemy postawić wazony z gałązkami ozdobionymi szronem w spraju oraz (znowu sztucznymi) białymi kwiatami storczyka. Pod sufitem fajnie będą wyglądały podwieszone lampiony i jeżeli tylko mamy na tyle zdolną załogę i sporo czasu powieszone na nitkach origami w kształcie łabędzie. Możecie być tego pewni, efekt jest powalający.

Warto nie zapominać o oświetleniu. Zaraz po wystroju to właśnie światło  jest chyba najważniejszym elementem, który odpowiada za atmosferę na imprezie. Jako, że większość elementów już zaplanowaliśmy już na biało warto by dodać jakiś inny akcent kolorystyczny. W przypadku drugim kolorem jaki od razu przychodzi nam na myśl jest czerwień. Ważne też jest żeby ogólne oświetlenie było przyciemnione. Dodatkowymi elementami świetlnymi, mogą być ustawione na stołach świece.

Festiwal Światła

Tak jak pisaliśmy w poprzednim akapicie, światło jest jednym z tych elementów, które grają dużą rolę przy tworzeniu odpowiedniej atmosfery na imprezie. Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądała by impreza, gdyby scenografię stanowiło praktycznie jedynie światło? Jeżeli myślicie, że to szaleństwo, to uwierzcie nam, da się to zrobić i efekt na prawdę może wprawić w zdumienie 🙂

W przypadku imprezy bożonarodzeniowej tego typu aranżacja ma dodatkowe znaczenie. Dawniej na terenach dzisiejszej Polski, kiedy ludzie jeszcze nie słyszeli o Bożym Narodzeniu w tym samym okresie ludzie także obchodzili święta. Ich nazwy były różne, ale

festiwal-swiatla-bj-studioidea zbliżona do siebie, chodziło o zwycięstwo światła nad ciemnością. Motyw ten fantastycznie można ograć jako rekwizytu używając jedynie światło. Warto zastanowić się nad, jego natężeniem. Jeżeli chcemy uzyskać spokojną, zimową atmosferę, warto zastosować delikatny półmrok. Jako elementy rozświetlające, dodające nieco więcej blasku, możemy wykorzystać świece, na przykład ustawione na stołach. Nie bez znaczenia jest również ogólna barwa oświetlenia. Jako, że te święta odbywają się w zimie, możemy zastosować niebieską barwę oświetlenie. Możemy do tego zastosować reflektory ustawione pod ścianami, aby były one oświetlone od dołu. Jeżeli resztę sali dodatkowo udekorujemy na biało, efekt będzie niesamowity. I to praktycznie bez użycia rekwizytów. Aby wzmocnić efekt zimowego krajobrazy, możemy postawić na stołach suche gałązki w wazonach, symbolizujące naturę znajdujące się w uśpieniu. Jeszcze tylko możemy pod sufitem powiesić papierowe girlandy  w kształcie płatków śniegu i gotowe. Goście powinni wchodząc westchnąć z zachwytu 🙂

Herbatka u Szalonego Kapelusznika

O ile wcześniejsze motywy były przeznaczone główne dla dorosłych o tyle świat stworzony przez Lewis Carrola nadaje się także doskonale do zabaw z dziećmi. W BJS Events (BJ Studio) wiemy doskonale, bo od lat sięgamy do Alicji jako źródła inspiracji. O ile przypadku dzieci spokojnie możemy sięgać po motywy bajkowe, takie jak Kot z Cheshire lub armia kart, o tyle organizując wieczór dla dorosłych trzeba pamiętać, że Tim Burton stworzył swoją nieco bardziej odważną (mroczną?) wersję tego dzieła.

Planując wystrój w stylu Alicji, możemy zorganizować imprezę elegancka, w stonowanych kolorach czarnym i białym z czerwonymi dodatkami ale możemy nieco zaszaleć i zorganizować tytułowy podwieczorek.

Jeżeli o nas chodzi, to uważamy, że wszelkiego rodzaju motywy nawiązujące do natury oraz ogrodów będą w sam raz. Fajnie by było, gdyby nie wszystkie elementy wystroju do siebie pasowały, w końcu możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Przy wejściu można ustawić wielki drogowskaz wskazujący, najważniejsze miejsca na sali. Materiał z jakiego będzie wykonany nie jest w zasadzie ważny i tak na pewno będzie pasował. W różnych miejscach można ukryć zegary, goście mogą mieć niezłą frajdę próbując znaleźć je wszystkie 😉 Jeżeli imprezka w ogrodzie to warto zaopatrzyć się w kilka ławek ogrodowych, tak aby osoby bawiące się, mogły porozmawiać w kameralnym otoczeniu. Motywy szachownicowe, np dywany również będą jak najbardziej na miejscu. Warto zadbać o to co wisi nad głowami gości. Jeżeli tylko będziemy mieli taką możliwość,  warto aby z sufitu zwisały karty. Motywu z kart można też śmiało użyć na przykład przy wejściu w postaci ładnie przyozdobionej bramy. Generalnie na sali powinien panować twórczy nieład 😉

W tym tygodniu przedstawiam wam trzy przykłady wystroju imprezy świątecznej. Jak widzicie, nie opisaliśmy typowego wystroju takiego eventu. Poszliśmy inną drogą ponieważ wierzymy gorąco, że tak jak my, również nasi klienci lubią oryginalnie zrealizowane wydarzenia, bo to, koniec końców, właśnie one na długo zapadają w pamięci. Co o tym sądzicie? Jeżeli macie opinię w tym temacie, zapraszamy was do podzielenia się nią na naszym facebook’u. Dajcie również znać jak idą wasze przygotowania, do Świąt. Być może również planujecie jakieś wydarzenie z tej okazji. Czy są to Mikołajki, czy też gala bożonarodzeniowa, zapraszamy was do kontaktu przez: bjstudio@bjstudio.com.pl czy też przez formularz kontaktowy tutaj. Możecie być pewni, że impreza zorganizowana przez BJS EVENTS (BJ Studio) będzie niezapomnianym przeżyciem.

Pozdrawiamy serdecznie,
zespół BJS Events (BJ Studio)

scenografie - BJ Studio