Najciekawsze pomysły na wykorzystanie balonów na Twojej imprezie

Zazwyczaj, kiedy myślmy o balonach w kontekście organizacji  imprez, jako pierwsze wyobrażamy sobie dzieci biegające z balonami nadmuchanymi helem we wszystkich możliwych kolorach tęczy. Z naszego doświadczenia wiemy, że w wypadku wydarzeń organizowanych dla naszych milusińskich balony potrafią być wspaniałą atrakcją, w niektórych przypadkach stanowiącym clou programu. Obok balonów na hel inną popularną atrakcją jest układanie z podłużnych baloników przeróżnych kształtów. Sami także współpracujemy z osobami, które potrafią z tego, wydawać by się mogło, niewdzięcznego materiały stworzyć prawdziwe cuda.

Olaf z Krainy Lody, żaden problem. Minonek lub Angry Birds ?  Drobnostka. Czasami organizujemy na piknikach lub na imprezach dla dzieci także występy z muzyką oraz nauką skręcania balonów. Uwierzcie nam, ta wydawać by się mogło prosta rozrywka potrafi wciągnąć na długo i dostarczyć całej masy zabawy.

Mikołajki
Balony jako przebranie ? Czemu nie!

Ale balony na imprezach można również wykorzystać w różnie, czasami niespotykane sposoby. Doskonale potrafią podkreślić charakter imprezy ale również służyć jako element promocji oraz być atrakcją samą w sobie.

Zapraszamy do wybranych przez nas, najciekawszych przykładów.

Tunel Miłości

Organizujecie wesele lub imprezę walentynkową ? Jeżeli chcecie, żeby od wejścia wasi goście czuli atmosferę miłości, można to uczynić właśnie za pomocą balonów. Długi tunel w kształcie serca będzie swoistym elementem przejścia, po przejściu którego osoby uczestniczące w imprezie na pewno łatwiej wpadną w pożądany nastrój. Aby dodatkowo podkreślić czerwony kolor warto delikatnie podświetlić całość od spodu.

Balony jako element scenografii

Czy kolorowe balony są tym co przychodzi wam do głowy, kiedy myślicie o imprezach masowych, na przykład o festiwalu muzycznym. Stawiamy dolary przeciwko orzechom, że nie 🙂 A jednak, aktualnie każdemu szanującemu się organizatorowi imprez zależy na tym aby aby jego wydarzenie było przeżyciem estetycznym. Pomóc w tym może oczywiście odpowiednia scenografia. Musicie przyznać, że takie balonowe drzewo jest czymś obok czego ciężko przejść obojętnie!

Balony jako element ubioru

Jak zareklamowali byście imprezę firmową związaną z branżą mody ? Na pewno jej nieodłącznym elementem są hostessy. Aktualnie istnieje bardzo wiele możliwości ubioru lub dekoracji pań które mają być poniekąd wizytówką eventu. To właśnie hostessy są tymi osobami, które mają bezpośredni kontakt z uczestnikami naszego wydarzenia. Dlatego tak ważne jest żeby były ich wygląd zapadał w pamięć. Poniżej możecie zobaczyć strój, lub dokładniej mówiąc dosyć nietypowe „uczesanie”, wykonane z długich balonów. Naszym zdaniem taka balonowa moda to absolutny hit!

Balony jako środek transportu

Jeżeli chcecie, żeby na salonie wystawowym nie wiało nudą warto zatroszczyć się o dodatkowe atrakcje. Jedną z nich może być naturalnej wielkości rzeźba z balonów w kształcie samochodu lub tak jak poniżej gigantycznego ciągnika. Chyba każdy chciał by sobie zrobić zdjęcie z takim „dziełem sztuki”.

Mistrzostwa Świata Baloniarzy

Raz w roku ma miejsce niezwykłe wydarzenie. Impreza nazwą „World Balloon Convention” to tak na prawdę konferencja zorganizowana dla branży baloniarskiej. Jej głównym celem  jest wymiana doświadczeń pomiędzy pracującymi na tym dość nietypowym rynku. W tym roku konwent odbył się pomiędzy 14 a 17 marca, w San Diego w Stanach Zjednoczonych.

Jednym z najważniejszych elementów w ciągu trzech dni jest konkurs na którym artyści prezentują swoje rzeźby wykonane w całości z balonów. Trzeba przyznać, że to co jest to prezentowane śmiało może być określone mianem dzieła sztuki. Poniżej prezentujemy kilka przykładów.

Jak widzicie organizując imprezy warto eksperymentować. W BJS Events w pełni popieramy tego typu myślenie i zawsze chętnie podejmujemy się wyzwań. Przy okazji współpracujemy z prawdziwymi profesjonalistami, dla których rzeźby z balonów takie jakie pokazaliśmy w tym artykule to żadne wyzwanie.

balony na imprezie